LUMINA - innowacyjna więźba

Redakcja
Dzięki zastosowaniu nowoczesnego Systemu Kronopol udało się szybko i sprawnie wykonać więźbę dachową, jednocześnie zapewniając odpowiednią izolację. O innowacyjnej technologii szkieletu drewnianego, jego korzyściach i montażu w LUMINIE opowiada Andrzej Lipiński – Menedżerem Produktu w firmie Kronopol.

Kronopol jest twórcą i propagatorem budowania w nowoczesnej technologii szkieletu drewnianego System Kronopol - na czym polega innowacyjność tego systemu? Czym różni się od technologii tradycyjnej?
Andrzej Lipiński:
System Kronopol to spójna i nowoczesna technologia budowy domów w konstrukcji szkieletowej. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów drewnopochodnych oraz materiałów renomowanych producentów powstaje konstrukcja o wyjątkowo wysokich parametrach technicznych i użytkowych budynku. Technologia szkieletu drewnianego pozwala - niezależnie od pory roku - na szybkie postawienie konstrukcji i nie ma pod tym względem równych sobie wśród innych tradycyjnych technologii murowych. Dodatkowo, elementy wykorzystane do montażu więźby są prefabrykowane, co znacznie usprawnia i ułatwia proces montażu.

LUMINA - innowacyjna więźba
LUMINA - innowacyjna więźba

Stosowanie technologii System Kronopol pozwala więc zaoszczędzić dużo czasu. A jak przekłada się to na oszczędność energii w LUMINIE?
Andrzej Lipiński:
Zastosowanie rozwiązań proponowanych przez System Kronopol umożliwia osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła U na poziomie 0,15. Taki rezultat to oczywiste oszczędności energetyczne. Technologia System Kronopol, w której szkielet dachu wykonany jest przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych, daje w efekcie konstrukcję  o najwyższych parametrach izolacyjności cieplnej i akustycznej. To z kolei wpisuje się w założenia projektowe LUMINY i realizuje ideę wysokiej energooszczędności domu.

System Kronopol zapewnia LUMINIE najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne. Jakie materiały kryją się za tymi innowacjami?
Andrzej Lipiński:
Do montażu więźby dachowej w LUMINIE wykorzystaliśmy belkę dwuteową. To produkt przeznaczony do tworzenia konstrukcji nośnej m.in. dachów. W odróżnieniu od innych materiałów, belki dwuteowe Kronopol I-Beam, są lekkie i pozwalają na przenoszenie większych ciężarów na dużych rozpiętościach, nie ulegając przy tym odkształceniom. Mały ciężar własny belek dwuteowych umożliwia z kolei bezproblemowy montaż, który pochłania zdecydowanie mniej czasu niż w przypadku belek drewnianych.

LUMINA - innowacyjna więźba
LUMINA - innowacyjna więźba

Belkę dwuteową cechuje również dużo większa izolacyjność cieplna. To dowodzi jej przewagi, choćby nad stropem betonowym. Co dzięki temu zyskuje LUMINA?
Andrzej Lipiński:
Zastosowana w LUMINIE technologia umożliwia zredukowanie mostków cieplnych, a co za tym idzie powoduje obniżenie nakładów inwestycyjnych i kosztów eksploatacyjnych budynku. Niewątpliwą zaletą jest również możliwość poprowadzenia wszelkich instalacji przez otwory wywiercone w środniku.  Korzyści wynikające z zastosowania produktu są widoczne już na placu budowy. Pomimo swojej wielkości (do 9 m) belki są lekkie, dzięki czemu łatwo można je przenosić, a w razie potrzeby dociąć przy wykorzystaniu prostych narzędzi.

Jak wygląda wizja nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa z perspektywy firmy Kronopol jako Partnera Nowoczesności? Dlaczego warto budować domy takie jak LUMINA, tj. projektowane i stawiane w oparciu o innowacyjne rozwiązania?
Andrzej Lipiński:
Trendy w budownictwie zmieniają się nieustannie. Te najnowocześniejsze dotarły także do Polski i stopniowo się upowszechniają. Troska o środowisko naturalne i energię sprawia, że produkty budowlane mają większą wytrzymałość, stabilność, są bardziej niezawodne, a jednocześnie odpowiadają wymogom oszczędności energii narzucanym przez normy europejskie. Kronopol wspiera te idee, stąd m.in. nasze partnerstwo przy budowie LUMINY i zastosowanie innowacyjnej technologii System Kronopol. Tym samym LUMINA popularyzuje na polskim rynku budownictwo nowoczesne, stosowane z powodzeniem w Skandynawii czy w USA.

Sonda: Czy wiek emerytalny powinien zostać podwyższony?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na e-sciany.pl e-sciany.pl
Dodaj ogłoszenie