Pustaki i bloczki z Leca® KERAMZYTU

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
Systemy budowania z keramzytobetonu zostały sprawdzone w krajach Europy Zachodniej i Skandynawii. W Polsce pojawiły się pod koniec lat 80., a w latach 90. na polski rynek zostało wprowadzone podobne rozwiązanie pod nazwą Optiroc Blok.
Pustaki i bloczki z Leca® KERAMZYTU

Technologia dla wymagających

Technologia budowy z bloczków i pustaków keramzytobetonowych to propozycja dla bardziej wymagających inwestorów. Takich, którzy od technologii wymagają „czegoś więcej” niż oferują powszechnie stosowane systemy budowlane. System budowy z bloczków keramzytobetonowych jest adresowany do osób, które wymagają, aby ich dom był:

  • trwały i zdrowy – bo zbudowany z ceramiki, czyli materiału sprawdzonego przez wieki,
  • ciepły – wzniesiony z najbardziej termoizolacyjnego materiału spośród systemów ceramicznych,
  • suchy i „oddychający” – materiał i struktura keramzytu sprawia, że jest to materiał najszybciej wysychający i najlepiej wyprowadzający parę wodną,
  • cichy – Leca® KERAMZYT to materiał doskonale tłumiący hałas.

Materiały keramzytobetonowe zapewniają wysoką termoizolacyjność, co przekłada się na obniżenie kosztów ogrzewania. Termoizolacyjność to jeden z podstawowych wymogów współczesnego budownictwa. A z nią nierozerwalnie jest związane zjawisko paroprzepuszczalności. Tylko sucha przegroda będzie skutecznym izolatorem cieplnym. Jeśli ściana wolno wysycha, albo zatrzymuje wilgoć, jej parametry termoizolacyjne obniżają się. Zawilgocona ściana to też miejsce rozwoju szkodliwych pleśni i grzybów. Materiały keramzytobetonowe wyróżniają się wysoką paroprzepuszczalnością, dlatego zapewniają skuteczną izolację termiczną.

Paroprzepuszczalność ściany z keramzytobetonu jest trzykrotnie lepsza niż ściany z gazobetonu i prawie siedmiokrotnie lepsza niż ściany z ceramiki.

Ściany pełne zalet

Ściany dwu- i trójwarstwowe, wywodzące się ze Szwecji mają wiele zalet:

  • są wznoszone z lekkich pustaków, które zapewniają odpowiednie parametry termoizolacyjne i nie obciążają nadmiernie konstrukcji,
  • przepuszczają parę wodną, powstającą podczas budowy i użytkowania budynku,
  • są odporne na działanie pleśni i grzybów (wypalona glina, z której wykonane są elementy keramzytobetonowe nie stanowi dla nich pożywki),
  • dzięki dużym wymiarom pustaków i bloczków, prace budowlane są wykonywane szybciej,
  • domy z elementów keramzytobetonowych sprawdzają się w różnorodnych warunkach klimatycznych – od mroźnej Skandynawii po upalną Hiszpanię.

Domy z elementów Leca® KERAMZYTU wyróżniają się charakterystycznym wrzosowym kolorem. Elementy ścienne są specjalnie barwione, by nawiązać do ceramiki, a jednocześnie wyróżnić domy z keramzytu od budynków wznoszonych w innych technologiach.

Każdego roku w Polsce do domów z keramzytu wprowadza się kilkaset rodzin, a większość budynków powstaje na podstawie typowych projektów. Zespół Weber Leca® pomaga inwestorom na wszystkich etapach budowy domu, począwszy od wyboru projektu.

Więcej informacji o zastosowaniu keramzytu
kontakt z doradcą technicznym:
tel. 505 172 089
e-mail: keramzyt.weber@saint-gobain.com

Domy z keramzytu – dowiedz się więcej

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-sciany.pl e-sciany.pl