Promienniki elektryczne – co warto o nich wiedzieć?

Materiał promocyjny
Grzejniki elektryczne występują w wielu zróżnicowanych wariantach. Jednym z najpopularniejszych, który cieszy się sporym zainteresowaniem klientów, od dłuższego czasu pozostają praktyczne i efektywne promienniki podczerwieni.

Czym są promienniki i kiedy warto na nie postawić w domowych wnętrzach? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Czym są promienniki podczerwieni?

Mianem promienników podczerwieni określa się grzejniki elektryczne, które wyposaża się w specjalne grzałki. Nagrzewają się one do wysokich temperatur (nierzadko nawet 300-400 stopni Celsjusza).

Emitowane przez nie fale rozprowadzają ciepło w pomieszczeniu, bez konieczności ogrzewania całego powietrza, jak to jest w przypadku grzejników konwekcyjnych. Radiatory nagrzewają bowiem wyłącznie ciała stałe, które napotykają na swojej drodze.

Dlaczego warto stosować promienniki podczerwieni?

Promienniki podczerwieni, jako praktyczne rozwiązania grzewcze, stosuje się nie od dziś. Spory wybór takich produktów można znaleźć choćby na stronie Econovli.pl.

Co je wyróżnia? Wielką zaletą jest szybkie rozprowadzanie ciepła. Skoro grzejnik nie musi ogrzać całej masy powietrza w pomieszczeniu a tylko ciała stałe, w ekspresowym tempie podnosi się temperaturę przegród, przedmiotów oraz zapewnia ciepło ludziom, znajdującym się w danym wnętrzu.

Radiatory pozwalają na wygodne kierowanie strumienia ciepła, co jeszcze bardziej zwiększa ich skuteczność. Można bowiem dogrzać tylko wybraną część przestrzeni.

Promienniki podczerwieni to niewielkie urządzenia, które stosuje się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnętrznych tarasach przydomowych dla poprawy warunków cieplnych.

Mogą być używane jako ogrzewanie główne lub uzupełniające. W wielu sytuacjach sprawdzają się jako produkty grzewcze do przestrzeni ogrzewanych okazjonalnie. Mogą to być pomieszczenia, w których nie ma dostępu do podstawowej instalacji grzewczej, jak choćby strychy lub piwnice. Z promienników korzysta się też w całorocznych domkach letniskowych, w których nie wprowadzono bardziej rozbudowanych rozwiązań.

Promienniki elektryczne – co warto o nich wiedzieć?
pixabay

Czy promienniki są bezpieczne dla ludzi?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy promienniki są na pewno bezpiecznym urządzeniem grzewczym dla ludzi. Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Okazuje się, że dzięki nim można stworzyć optymalne warunki termiczne w domowych wnętrzach.

Jak to możliwe? Przede wszystkim promienniki gwarantują optymalny rozkład temperatur, co znacząco różni je od grzejników konwektorowych. Przy radiatorach ciepło utrzymuje się niżej. W przypadku konwektorów powietrze o wyższej temperaturze znajduje się w najwyższych partiach pomieszczenia.

Promienniki nie wymuszają sztucznej cyrkulacji powietrza, która prowadzi do unoszenia się kurzu i roztoczy. W efekcie stają się rozwiązaniem szczególnie rekomendowanym osobom, cierpiącym z powodu alergii wziewnych.

Pamiętajmy też o tym, że sposób działania promienników, to znaczy ogrzewanie wyłącznie ciał stałych, znajdujących się na drodze fal, poprawia warunki we wnętrzu oraz pozwala na skuteczną walkę z zawilgoceniem ścian i podłóg. Tak prowadzi się do poprawy warunków mieszkaniowych oraz zmniejszenia ryzyka pojawienia się szkodliwej wilgoci i pleśni w domach.

Promienniki podczerwieni – praktyczne rozwiązanie grzewcze

Nowoczesne promienniki elektryczne to niezmiernie funkcjonalne urządzenia, dzięki którym poprawia się komfort cieplny w domowych wnętrzach. Jeśli postawi się na energooszczędne, wydajne urządzenia oraz zadba o dobrą termoizolację budynku, przy ich pomocy uzyskuje się przyjemne i zdrowe ciepło we wszystkich domowych wnętrzach.

Jeśli szuka się zatem rozwiązań praktycznych, promienniki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-sciany.pl e-sciany.pl