Rozbudowa domu

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
Rozbudowa domu to często najlepszy pomysł na powiększenie przestrzeni, a czasem też nadanie zupełnie nowego stylu staremu domowi.

Łączenie starego z nowym to trudna sztuka. W przypadku tego austriackiego domu z 1920 roku postawiono na kontrastowe zestawienie.

Właściciele typowego domu, z dwuspadowym dachem, chcieli do swego domu wprowadzić nowoczesność, otworzyć go na otoczenie i zyskać dodatkowy metraż. Stąd rozbudowa domu. Do starej części dostawiono nową – składającą się w dużej mierze ze szkła oraz metalu.

Ściany w nowej części są ze szkła, albo obłożone blachą. Przeszklone ściany otacza drewniany taras, co sprawia, że wnętrze domu płynnie łączy się z otoczeniem. Pomysłowo wykorzystano różnicę terenu. Ponieważ dom stoi na skarpie, niżej położona część jest nowoczesna, natomiast górna, ma bardziej tradycyjny charakter.

Całość wygląda oryginalnie, ale harmonijnie, a rozbudowa domu powiększyła go do 215 m² i nadała mu nowoczesny charakter.

Sonda: Czy wiek emerytalny powinien zostać podwyższony?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na e-sciany.pl e-sciany.pl
Dodaj ogłoszenie