Narzędzia do obróbki drewna firmy Bosch

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
W ciągu kilku ostatnich miesięcy Bosch wprowadził na polski rynek sześć nowych narzędzi przeznaczonych do obróbki drewna. Wysokie parametry techniczne urządzeń i idealnie dopasowany osprzęt powodują, że spełniają one oczekiwania tych użytkowników profesjonalnych, dla których najistotniejsza w pracy jest precyzja.

Sześć produktów dopełniło gamę profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna firmy Bosch, w której skład wchodzi obecnie 70 modeli. Tym samym stworzona została najbardziej bogata oferta tego typu narzędzi na rynku.
Oferta narzędzi Bosch do obróbki drewna jest skierowana przede wszystkim do tych użytkowników profesjonalnych, dla których precyzja narzędzia jest jego najważniejszym atutem, jak np. producentów mebli, stolarzy zajmujących się renowacją antyków czy rzemieślników wykonujących zabudowy kuchni. Dla tej grupy użytkowników praca jest często pasją, dlatego dążą w niej do perfekcji chcąc zaoferować swoim klientom produkt finalny najwyższej jakości. Aby sprecyzować potrzeby i preferencje tak wymagającej grupy docelowej firma Bosch, przed przystąpieniem do prac nad nową paletą urządzeń, przeprowadziła szeroko zakrojone badania rynkowe, w których uczestniczyło blisko 1000 zakładów rzemieślniczych.

Wyniki badania pozwoliły określić wymagania użytkowników, które zostały uwzględnione podczas tworzenia nowych produktów: narzędzi i dopasowanego do nich osprzętu - m.in. brzeszczotów do wyrzynarek i tarczy pilarskich, które są projektowane i produkowane przez firmę Bosch. Oferowany osprzęt jest dopasowany do narzędzi i stanowi ich optymalne uzupełnienie, tworząc kompletny system odpowiadający potrzebom użytkownika i zapewniający najlepsze rezultaty pracy.

Sześć narzędzi Bosch do obróbki drewna, które w ubiegłych miesiącach zadebiutowały na polskim rynku to:

Narzędzia do obróbki drewna firmy Bosch
**Wyrzynarki GST 140 CE/BCE Professional** z wyjątkową, podwójną rolką prowadzącą brzeszczot oraz ulepszonym, pozbawionym luzu systemem mocowania brzeszczotu. Obydwie te funkcje minimalizują chwianie się i wyginanie brzeszczotu, zapobiegając odchyleniom od linii cięcia i zapewniając maksimum precyzji. Użytkownicy mają do wyboru model z rękojeścią prostą (CE) oraz model z rękojeścią zamkniętą (BCE). Narzędzia są o 20% mniejsze i lżejsze od poprzednich modeli. Mają mniejszy obwód rękojeści i są dzięki temu wyjątkowo łatwe i komfortowe w prowadzeniu. Dokładność pracy zapewnia także niski poziom drgań, który wynosi zaledwie 6,0 m/s2. Dzięki silnikom o mocy 720 W obydwa urządzenia są najmocniejszymi wyrzynarkami w swojej klasie cenowej. 
Narzędzia do obróbki drewna firmy Bosch
**Pilarki tarczowe GKS 55 GCE Professional i GKS 85 G Professional** w połączeniu z systemem szyn prowadzących FSN Professional zapewniają szybkie i precyzyjne cięcia. Dobre dopasowanie narzędzia do szyny gwarantuje czysty rezultat pracy, np. przy cięciu płyt OSB. W skład systemu prowadnic FSN Professional wchodzą szyny o długości od 800 do 3100 mm, odpowiedni osprzęt oraz materiały eksploatacyjne, np. osłona przeciwodpryskowa, taśmy mocujące i nakładki z tworzywa sztucznego.
Narzędzia do obróbki drewna firmy Bosch
**Zagłębiarka GKT 55 GCE Professional **gwarantuje wysoką precyzję pracy dzięki funkcji cięcia wgłębnego z dokładną skalą głębokości, regulacji kąta cięcia oraz tarczy „Top Precision best for Wood“ z 48 zębami. Ponadto, jest przystosowana do pracy z szynami prowadzącymi: wytrzymała podstawa z magnezu posiada dwa frezowane rowki, które sprawiają, że pilarka Bosch jest kompatybilna z systemem szyn prowadzących FSN Professional oraz systemami szyn innych producentów. Z pomocą szyn prowadzących możliwe jest jeszcze dokładniejsze, szybsze i łatwiejsze cięcie płyt, przycinanie ościeżnic drzwiowych lub wycinanie otworów w blatach kuchennych. 
Narzędzia do obróbki drewna firmy Bosch
**Ukośnica GCM 12 GDL Professional** ustanawia nowy standard wygodnej i precyzyjnej pracy. Urządzenie jest wyposażone w innowacyjny mechanizm przesuwu: piła nie jest prowadzona z wykorzystaniem prowadnicy saneczkowej, lecz przesuwnego ramienia wykonanego z wytrzymałego odlewu aluminium. Ramię osadzone w łożysku kulkowym jest całkowicie bezobsługowe i gwarantuje komfort cięcia przez cały okres eksploatacji narzędzia. Wyeliminowanie prowadnicy saneczkowej, stosowanej w większości tego typu urządzeń, daje użytkownikom również możliwość wygodniejszego niż dotychczas przechowywania urządzenia w pozycji wiszącej, na ścianie. Ukośnica GCM 12 GDL Professional jest przeznaczona do wszystkich popularnych zastosowań, np. przycinania profili drewnianych, z tworzyw sztucznych oraz aluminiowych, cięcia deski podłogowej, paneli ściennych i sufitowych oraz dopasowywania elementów konstrukcyjnych na budowie.
  1. Szlifierka mimośrodowa GEX 125-150 AVE Professional nie tylko zapewnia wysoką jakość szlifowania, ale jednocześnie obniża wysiłek wkładany przez użytkownika w pracę, ponieważ jest to pierwsza na rynku szlifierka mimośrodowa z efektywnym systemem tłumienia drgań: moduł szlifierki i obudowa są całkowicie od siebie odseparowane. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie odczuwa zmęczenia nadgarstków oraz nieprzyjemnego mrowienia, jakie często towarzyszy długotrwałej pracy. Drgania są absorbowane na zasadzie podobnej do działania zderzaka w samochodzie. W rezultacie takiego rozwiązania urządzenie osiąga poziom emisji drgań wynoszący maks. 2,5 m/s2. Oznacza to, że użytkownik – np. stolarz przemysłowy, stolarz pracujący przy produkcji mebli, malarz lub lakiernik – mają teraz możliwość wykonania wszystkich prac szlifierką GEX 125-150 AVE Professional bez żadnych ograniczeń czasu pracy.
Narzędzia do obróbki drewna firmy Bosch
**Multi-Cutter GOP 300 SCE Professional** jest pierwszym narzędziem wielofunkcyjnym na rynku, w którym można wymieniać osprzęt bez dodatkowych akcesoriów, np. trzpieni mocujących lub śrub. Wystarczy otworzyć uchwyt mocujący, włożyć osprzęt i zamknąć go. Ponadto narzędzie Multi-Cutter posiada 12-punktowy uchwyt narzędziowy zgodny ze standardem OIS (Oscillating Interface System), w którym można montować wszystkie narzędzia zgodne z tym standardem, co znacznie rozszerza zakres zastosowań. Ruch oscylacyjny osprzętu umożliwia precyzyjne przyłożenie go do materiału i cięcie bez wyszczerbiania lub uszkodzenia materiału.
od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-sciany.pl e-sciany.pl