Montaż płyt elewacyjnych

Marta Balcerowska
System do niewidocznego montowania płyt elewacyjnych pozwala na poprawę estetyki elewacji, wpływając na wygląd zewnętrzny całego budynku.

Soudal Panel System (SPS) umożliwia korzystanie z szerokiej gamy dostępnych na rynku materiałów elewacyjnych. Dzięki niemu zyskujemy swobodę w projektowaniu fasad.

Montaż płyt elewacyjnych

Soudal Panel System umożliwia łatwe i trwałe mocowanie wewnętrznych i zewnętrznych płyt ściennych. Zestaw oparty na elastycznym kleju, preparatach do aktywacji podłoży oraz taśmie wstępnego montażu znajduje swoje zastosowanie zarówno przy mocowaniu płyt z laminatu HPL lub płyt włókno-cementowych do podkonstrukcji nośnej z kształtowników aluminiowych, stali ocynkowanej bądź listew drewnianych, jak i paneli z kamienia naturalnego i płyt ceramicznych do kształtowników aluminiowych. W przeciwieństwie do systemów mocowania punktowego, opartych na nitach, wkrętach lub w przypadku kamienia naturalnego – nawiercanych kotwach, korzystając z SPS unikamy widocznych otworów czy mocowań śrubowych. Dzięki właściwościom elastycznym kleju naprężenie rozkłada się na całej długości spoiny  (jest ono niższe niż w przypadku mocowania punktowego), ponadto elastyczne połączenie absorbuje naprężenia dynamiczne zapobiegając przenoszeniu wibracji na konstrukcję budynku, ogranicza również wpływ działania temperatur na panele elewacyjne, chroniąc je przed uszkodzeniem. Likwidacja elementów mocujących wpływa na estetykę elewacji. Niewidoczne mocowanie i możliwość dokładnego uszczelnienia połączeń płyt ułatwia utrzymanie elewacji w czystości. Wchodzący w skład systemu SPS neutralny chemicznie klej do paneli elewacyjnych SPS Adhesive Soudal sprawdzi się zarówno przy łączeniu powierzchni porowatych, jak i nieporowatych – umożliwiając montowanie fasad z różnorodnych materiałów elewacyjnych, a przy tym zapobiega powstawaniu korozji galwanicznych. Ponadto system daje możliwość montażu  płyt elewacyjnych o dowolnych kształtach i wymiarach. Gwarantuje to pełną swobodę realizacji, nawet niekonwencjonalnych projektów architektonicznych.

Montaż płyt elewacyjnych
Montaż płyt elewacyjnych
Montaż płyt elewacyjnych

Specjaliści SPSSoudal Panel System to 5 innowacyjnych produktów, z których każdy spełnia określone zadanie.
1. Podstawą jest SPS Adhesive, jednoskładnikowy, trwale elastyczny klej na bazie Ms Polymer®. Cechuje go przyczepność zarówno do podłoży porowatych, jak i nieporowatych oraz odporność na czynniki atmosferyczne. Swoje właściwości zachowuje w szerokim zakresie temperatur (od - 40 °C do + 90 °C).
2. SPS Activator – przeznaczony do podłoży nieporowatych, tworzyw sztucznych i metali. Spełnia funkcję środka odtłuszczającego, czyszczącego spajane powierzchnie. Ponadto SPS Activator aktywuje podłoże, poprawiając przyczepność kleju i mas uszczelniających.
3. SPS Primer – przeznaczony do powierzchni porowatych, takich jak drewno, beton lub płyty włókno-cementowe. Jest to zarówno środek gruntujący, jak i zwiększający  przyczepność elastycznych klejów na bazie MS POLYMER do podłoży porowatych. Z jego pomocą oczyścimy je z resztek pyłu i kurzu. Ponadto SPS Primer chroni drewniane konstrukcje nośne przed wilgocią i pleśnią.
4. SPS Cleaner – czyści i odtłuszcza powierzchnie nieporowate, metale i tworzywa sztuczne. Zastosowanie go przed aplikacją klejów i mas uszczelniających w systemie SPS, poprawia ich przyczepność. Preparat ten sprawdza się również przy usuwaniu nieutwardzonych silikonów, poliuretanów i mas na bazie MS POLYMER®.
5. SPS TAPE – dwustronnie klejąca taśma o bardzo wysokiej sile spajania, o szerokości 12 mm i grubości 3,2 mm. Służy do początkowego mocowania płyt elewacyjnych do szkieletu nośnego, zapewniając stabilizację panelom  na  czas  niezbędny  do  całkowitego  utwardzenia spoiny klejowej. Jednocześnie taśma utrzymuje odpowiednią grubość spoiny klejowej, zapewniając optymalne parametry wytrzymałościowe kleju.

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-sciany.pl e-sciany.pl